čtvrtek 28. února 2013

Jste to, co jíte!

Ahoj!:)

Určitě všichni dobře znáte pořad Jste to, co jíte! a určitě je mezi vámi i spousta těch, kteří jste viděli aspoň jeden díl. Přiznám se, že já jsem viděla opravdu asi jen ten jeden.:)) To ale nemění nic na tom, že podle mého názoru je (nebo byl) tento program prospěšný mnoha lidem, kteří si už nevěděli rady sami se sebou.
Já ale pro dnešek vynechám obsah pořadu, o tom třeba až jindy, a pokusím se napsat svoje zamyšlení nad samotným názvem.

Přemýšleli jste někdy o tom, že opravdu každé sousto, které sníme, se ve finále promítne v tom, jak všichni vypadáme? Možná je tato myšlenka trošku nadsazená, ale v podstatě to tak je. Už z toho, jak člověk vypadá, poznáme, jestli se o svoje tělo stará - a k tomu neodmyslitelně patří i stravování. A já rozhodně nechci vypadat jako koule, co se od rána do večera cpe bůčkem, přesmaženými hranolky nebo šlehačkovými dortíky a jen sedí u televize.:) I tohle je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla pro změnu.
Na druhou stranu podle mého názoru nemá cenu nutit se jíst něco, co nám opravdu nechutná a k čemu máme odpor. Teď se ale ptám sama sebe - Opravdu Ti to knedlo-vepřo-zelo, ze kterého odkapává mastnota, chutná tolik, že bez toho nemůžeš být? Vážně tak nutně potřebuješ pytlík brambůrek? Rozhodně ne!

Dnes je to 6. den, co jsem začala se svým snažením a ani jedno z těch přehnaně tučných jídel, na které jsem byla zvyklá, mi nechybí. Naopak, těším se na každý den, kdy zase budu moci vymýšlet, co zdravého si dám. Nikdy jsem neměla ráda papriku, tahle zelenina mi opravdu nic neříkala. Přesto jsem jí zkusila zařadit do jídelníčku s tím, že jí můžu kdykoli vyměnit za něco jiného.. a hele, ona mi chutná!
Jsem na sebe pyšná i proto, že dokážu odolat nabídkám kamarádek ve škole, které o přestávkách vybalí tabulku čokolády. Nic by se nemělo přehánět a jedna kostička by mě třeba nezabila, ale.. Nechci zbytečně pokoušet svojí vůli. Co kdybych náhodou nezůstala u jedné kostičky, že?!:))

Hledala jsem inspiraci na zdravá jídla a na internetu je toho fakt hodně.. Když už jsem ale zmínila pořad Jste to, co jíte, musím zmínit i jídelníček podle ing. Petra Havlíčka, na který jsem narazila. Najdete ho TADY!
Spoustu dalších tipů na lákavá jídla najdete i na blogu Nikki, která se pro mě osobně stala velkým vzorem. Její blog najdete na této adrese.

A jak jste na tom vy? Snažili jste se někdy zhubnout? Povedlo se? S Andy budeme obě moc rády, když se s námi také podělíte o nějaké rady a tipy ať už na zdravé recepty nebo na cvičení.

Přeji krásný den, Míša.:)

1 komentář:

  1. Moc hezky blog a článek. :-)
    Asi nejlepší rada je hubnout s odborníky.
    http://snizte-bmi.shopceny.cz

    OdpovědětVymazat

Děkujeme za milé komentáře! :) Přijďte zase! Na komentáře odpovídáme tady na blogu.